Top lista za 08.08.2020.god.
Partneri
Widget Image

Uspješna godina za karatiste “Nitena”

Karatisti Kluba borilačkih vještina „Niten“ Gradiška ove godine učestvovali su na 17 takmičenja i osvojili 190 medalja.

Trener Nevena Kutić, gostujući u programu Radio Gradiške, rekla je da je bilo dosta turnira kao i svake godine, republička i državna prvenstva za djecu, za kadete, juniore, U 21 i seniore.

Ona je posebno naglasila rezultat seniora koji su na republičkom prvenstvu osvojili 5 medalja, dva zlata, dva srebra i jednu bronzu i u generalnom plasmanu zauzeli treće mjesto, kao i državno prvenstvo gdje su osvojili po jedno zlato, srebro i bronzu i u generalnom plasmanu zauzeli 4 mjesto.

Kutićeva je istakla da ih do kraja godine očekuje prvo Balkansko prvenstvo za kadete i juniore i U 21 u Sloveniji na kojem će učestvovati Damjan Golić i kata tim, a nakon toga Svjetska liga mladih u Veneciji gdje će njihov predstavnik biti Đorđe Mališ.

Marija Zjajić karate trenira deset godina. Do sada je osvajala brojne nagrade, a posebno izdvaja medalju za drugo mjesto na državnom prvenstu koju je osvojio kata tim u sastavu: Marija Zjajić,  Ivana Šukalo i Marina Gugunović.

Damjan Golić u klubu „Niten“ trenira nešto više od godinu dana i do sada je osvojio oko 15 medalja. Drago mu je što će učestvovati na Balkanskom prvenstva i očekuje dobar nastup.

Đorđe Mališ trenira karate 8 godina i ima već 31 medalju. Sam je izabrao karate i tri puta sedmično trenira, a prije turnira kako kaže treninzi su pojačani. Očekuje uspjeh na predstojećem takmičenju u Veneciji.

U Klubu borilačkih vještina „Niten“ Gradiška trenira oko 100 članova u 5 sekcija. Klub postoji od 1996. godine, a osim karatea treniraju i kobudo.