Karatistima “Nitena” tri medelje na Državnom prvenstvu

Karatisti gradiškog “Nitena” osvojili su proteklog vikenda tri medalje na Državnom prvenstvu za karatiste uzrasta do 13 godine, koje je održano u dvorani Borik u Banjaluci.

Slika

U konkurenciji pionira muška ekipa “Nitena”, u sastavu Đorđe Marić, Đorđe Šmitran i Vukašin Čavka, osvojila je srbrenu medalju, a bronzu ženska ekipa, koju su činile Anastasija Simunović, Jasmina Bavrlić i Jovana Lipovac.

U borbama pojedinačno za takmičarke do 13 godina, bronzanu medalju osvojila je Dajana Subotić, čime je osigurala i mjesto u reprezentaciji BiH, koju krajem  maja očekuje nastup na Balkanskom prvenstvu.

Na  Državnom prvenstvu za karatiste do 13 godina u Banjaluci nastupilo je oko 900 takmičara iz 104 kulba iz BiH.