Слободна бацања одлучила побједника градског кошаркашког дербија

Кошаркаши “Козаре“ минималним резултатом 56:55 побиједили су градског ривала екипу “Старс баскет“ у заосталој утакмици 15. кола Друге лиге Републике Српске. Сусрет је одигран у Арени Градишка пред око 200 гледалаца.

Изабраници Драгана Мичића боље су отворили меч и на полувремену имали десет поена предности. Ипак, у наставку пуно боља игра кошаркаша “Козаре“ који у финишу треће четвртине долазе до изједначења, а на крају уз погођена слободна бацања и до петнаесте побједе ове сезоне.

Три кола прије краја регуларног дијела сезоне у Другој лиги Републике Српске – Запад, обје екипе се налазе на врху табеле са скором од петнаест побједа и два пораза.

У 20. колу друголигашког првенства које је на распореду предстојећег викенда “Старс баскет“ дочекаће “Уну“, док ће “Козара“ бити домаћин екипи “Младост 2“ из Мркоњић Града.