Karatistima Nitena bronzana medalja na Balkanskom prvenstvu

Proteklog vikenda  u Beogradu održano je 22. Balkansko karate prvenstvo za seniore u katama i borbama pojedinačno i ekipno u organizaciji Balkanske karate federacije na kojem je nastupilo 250 seniora i seniorki.

U konkurenciji kate ekipno BiH su predstavljali  takmičari  KBV „NITEN“ iz Gradiške koji su osvojili bronzanu medalju, a ekipu su činili Slobodan Popadić, Jovo Selak i Aleksandar Petrović.

Na prvenstvu je nastupila i članica Nitena, osamnaestogodišnja reprezentativka BiH  Marija Zjajić, koja je nastup završila bez medalje.

Kada su u pitanju karatisti iz Republike Srpske pored medalje koja je stigla u Gradišku, dvije medalje otišle su u Banja Luku i jedna u Bijeljinu dok je reprezentacija BiH zauzela drugo mjesto u generalnom plasmanu iza prvoplasirane reprezentacije Srbije.