„Niten“ uspješan na karate prvenstvu regije Krajina za djecu do 13 godina

Najmlađi takmičari Kluba borilačkih vještina „Niten“  osvojili su prvo mjesto u generalnom plasmanu klubova na karate prvenstvu regije Krajina za djecu do 13 godina u katama i borbama, pojedinačno i ekipno koje je održano protekle subote u Čelincu.

Takmičari Nitena osvojili su 35 medalja od toga 17 u disciplini kate i 18 u disciplini borbe.

Prvaci regije Krajina postali su Jovana Lipovac, Đorđe Marić, Petar Dejanović, Aleksandar Subotić, David Cvijanović, Aleksej Modrinić, Jovan Tulemija, Strahinja Janković, Marko Bjelovuk, Nikola Šešum, Mihajlo Jokić, Đorđe Šmitran, Anastasija Simunović i Maja Spasojević.

Organizator takmičenja bio je Regionalni karate savez Krajina, a tehnički organizator Univerzitetski karate klub Vrbas. Na takmičenju je učestvovalo 17 karate klubova iz Banjalučke regije sa 200 takmičara.

Naredno takmičenje koje očekuje najmlađe karatiste je Prvenstvo Republike Srpske.