„Niten“ drugi na Prvenstvu Republike Srpske za juniore i mlađe seniore

Karatisti Kluba borilačkih vještina „Niten“ iz Gradiške osvojili su 28 medalja i drugo mjesto u generalnom plasmanu klubova na Prvenstvu Republike Srpske za juniore i mlađe seniore do 21 godine, koje je juče održano u Brčkom.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu, u konkurenciji 42 kluba, osvojio je Karate klub „Energija“ iz Banjaluke, a treće „Unsu“ iz Bijeljine.

Na ovom takmičenju učestvovalo je 28 karatista „Nitena“, a najbolji nastup imala je Milana Šukalo u konkurenciji mlađih seniorki do 68 kilograma.

Šukalo se okitila titulom prvakinje Republike Srpske, u ekipnom nastupu osvojila je srebrnu medalja, a prvenstvo je završila bez izgubljenog meča.

Prvenstvo je održano u organizaciji Karate saveza Republike Srpske a tehnički organizator prvenstva bio je Karate klub „Pobjednik“ iz Brčkog.

Takmičenje se održalo u obe discipline, katama i borbama, pojedinačno i ekipno, a učestvovalo je 308 kratista iz cijele Republike Srpske.