Goran Lendić šahovski prvak Gradiške

Goran Lendić pobjednik je Pojedinačnog šahovskog prvenstva grada Gradiška, koje je danas organizovao Šahovski klub „Kozara“.
Lendić je osvojio 6 poena iz 7 partija, a drugo mjesto  je pripalo Miodrag Hrvaćanin sa osvojenih 5,5 poena. Po 5 poena osvojili su trećeplasirani Branislav Vučkovac i četvrtoplasirani Spomenko Bavrlića, a peti je bio Dragan Vavan sa 4,5 osvojenih poena.
Predsjednik Šahovskog kluba „Kozara“ Vladimir Subotić rekao je da je na takmičenju, koje je održano u Kulturnom centru u Gradišci, učestvovalo 27 šahista, koji su članovi pet šahovskih klubova sa područja Gradiške.
Prema njegovim riječima šahovsko prvenstvo grada Gradiška igrano je po švajcarskom sistemu, sedam kola sa po 15 minuta po igraču, a glavni sudija na ovom takmičenju bio je Dimitrije Grčić.
Subotić je dodao da je ovaj turnir rejtingovan i za FIDE rapid lisu Svjetske šahovske organizacije.
Gradsko pojedinačno prvanstvo u šahu podržala je Gradska uprava Gradiška.