Top lista za 09.10.2021.god.
Partneri
Widget Image

Džudisti “Kozare” osvojili na Palama 9 medalja – četiri zlatne

Sportisti Džudo kluba “Kozara” na 26. Međunarodnom memorijalnom turniru “Rajko Kušić” na Palama osvojili su devet medalja, od kojih četiri zlatne, tri srebrne i dvije bronzane.
Dvije zlatne medalje pripale su Relji Lakiću, koji je učestvovao u dvije kategorije, a zlatne su bile i Dunja Jurišić i Jovana Janjić.

Srebro je pripalo Dunji Jurišić, Viktoru Kasagiću i Nikoli Mizdraku, dok su bronze osvojile Slađana Kovljen i Jelena Čupić.

Džudisti “Kozare” ostvarili su dobar rezultat s obzirom da je na turniru učestvovalo više od 260 takmičara iz 30 klubova Republike Srpske i Federacije BiH.

Rajko Kušić je bio dvostruki seniorski prvak bivše Jugoslavije u džudou, vicešampion Jugoslavije u juniorskoj konkurenciji, na internacionalnom prvenstvu u Tunisu osvojio srebrnu, a na Kubi bronzanu medalju.

Poginuo je u saobraćajnoj nesreći 2. septembra 1994. godine u Rogoušićima kod Pala.