Нове медаље за каратисте „Нитена“

Чланови Клуба борилачких вјештина „Нитен“ Градишка освојили су 4 златне, 2 сребрене и 3 бронзане медаље на сениорском карате Првенству Републике Српске у катама и борбама које је јуче одржано у Источном Сарајеву.

У генералном пласману клубова „Нитен“ је заузео 2. мјесто са 19 освојених бодова.

Најуспјешнија такмичарка првенства била је Марија Зјајић са три освојене медаље златном и двије сребрене.

У појединачном дијелу такмичења златну медаљу су такође освојили Милана Шукало борбе и Јово Селак кате, кате екипно сениорке: Невена Кутић, Марија Зјајић и Ивана Шукало и кате екипно сениори: Јово Селак, Слободан Попадић и Дамјан Голић.

Двије сребрене медаље припале су Марији Зјајић, једна за кате и друга за борбе до 61кг. Бронзане медаље освојили су Ивана Шукало кате и Дамјан Голић медаље за кате и борбе до 60кг.

На сениорском карате Првенству Републике Српске у катама и борбама појединачно и екипно учествовало је 15 клубова из цијеле Републике Српске, a „Нитен“ је представљало 10 такмичара.

Наредно такмичење које очекује ове такмичаре је Првенство Босне и Херцеговине које је и изборног карактера за репрезентацију БиХ за наступ на Балканском и Европском првенству.