Нитену двије медаље на Балканском првенству

Такмичари из Клуба борилачких вјештина „НИТЕН“ освојили су двије медаље на Балканском карате првенству за сениоре и дјецу до 14 година које је одржано од 3. до 5. јуна у Београду.

Екипа сениорки у катама у саставу: Невена Кутић, Марија Зјајић и Ивана Шукало освојила је треће мјесто, бронзану медаљу.

У дјечијој конкуренцији борбе 11 година +50кг Марко Бјеловук je освојио друго мјесто, сребрену медаљу.

Поред ове двије медаље Милана Шукало заузела је 7. мјесто, а наступила је у категорији сениорке борбе +68кг.

Милица Качавенда из Карате клуба „Сенсеи карате До“ из Градишке на Балканском првенству забиљежила је једну побједу и један пораз али није успјела освојити медаљу.

На овом  Балканском шампионату учествовало је 1285 спортиста из 10 земаља: Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Грчка, Црна Гора, Македонија, Румунија, Србија, Словенија и Турска.

Најуспјешнији наступ имале су репрезентације Србије – 1. мјесто, Босне и Херцеговине – 2.мјесто и Црне Горе – 3. мјесто.